سیروس                                                                                  

تاریخ و محل تولد: 4  بهمن 1350 تهران

مدرک تحصیلی: دیپلم راه و ساختمان – کارشناس تئاتر از ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی

تدریس بازیگری: در سه آموزشگاه عالی بازیگری: همای سعادت، کهن و هلیا فیلم

تئاتر(بازیگر)

  1. بانگ جرس                                     تاجبخش فنائیان                      1367                     تالار فردوسی- تالار مولوی
  2. پینوکیو                                          جهانگیر طاهری                       1368                     تالار قشقایی
  3. حماسه خرمشهر                               حسین فرخی                           1370                     تالار وحدت
  4. داستان آدم                                     حسین فرخی                           1370                     تالار مولوی
  5. غزل در حریر                                   امیر دژاکام                                             1371                     فرهنگسرای بهمن
  6. گوهر زمان                                      قدیر عیدی زاده                       1376                     سالن 12   هزار نفری آزادی
  7. رستم و سهراب                                پری صابری                             1376                     تالار وحدت
  8. در انتظار گودو                                 عیدی زاده- ناصر نجفی             1376                     تالار کوچک نمایش
  9. شمس پرنده                                    پری صابری                             1378                     تالار وحدت
  10. عقل سرخ                                        سعید شاپوری                          1379                     فرهنگسرای انقلاب
  11. نگار                                               حسین فرخی                           1380                     تالار شماره 2 تئاتر شهر
  12. شمس پرنده                                    پری صابری                             1382                     تالار یونسکو- پاریس- فرانسه
  13. تدفین نور                                       افشین زارعی                           1383                     تالار فرهنگسرای انقلاب
  14. من از کجا عشق از کجا                      پری صابری                             1383                     تالار اصلی تئاتر شهر
  15. بیقراری                                          سعید شاپوری                          1383                     تالار قشقایی
  16. نگار                                               شاهین آل آقا                           1383                     تالار سالن پرواز
  17. کوفیان                                           افشین زارعی                           1384                     تالار اصلی تئاتر شهر
  18. شمس پرنده                                    پری صابری                             1384                     ایتالیا
  19. شاهزاده عاشق                                 سوسن رحیمی                         1385                     فرهنگسرای ابن سینا
  20. خورشید و خاکستر                           علی اصغر راسخ                        1385                     تالار قشقایی
  21. شمس پرنده                                    پری صابری                             1386                     تالار وحدت
  22. حیرت بازار                                      عبدالرضا فریدزاده                    1386                     تالار مهر- حوزه هنری
  23. طبیب عشق                                    بابک محمدی                           1386                     فرهنگسرای هنر (ارسباران)
  24. کنیزک من                                     مهدی شمسایی                        1386                     تالار اندیشه- حوزه هنری
  25. حیرت بازار                                      زری اماد                                 1387                     شهرستان بجنورد
  26. شمس پرنده                                    پری صابری                             1387                     ایتالیا
  27. مَحرَمنامه                                        محمد خراط زاده                      1388                     تالار مهر- حوزه هنری
  28. سفر به جنون                                   عبدالرضا فرید زاده                   1388                     تالار اندیشه- حوزه هنری
  29. کنسرت وصل یار                              ابراهیم اثباتی                           1388                     تالار سینما کانون
  30. در قاب ماه                                      حسین مسافر آستانه                  1388                     تالار وحدت
  31. بهرام چوبینه                                   شکرخدا گودرزی                      1388                     تالار قشقایی
  32. کنسرت وصل یار                              ابراهیم اثباتی                           1388                     تالار وحدت
  33. آهو                                                بیتا عبائیان                              1389                     خانه نمایش اداره تئاتر
  34. حیرت بازار                                      زری اماد                                 1389                     تالار استاد انتظامی- خانه هنرمندان
  35. آی کچلا                                         صادق عاشور پور                       1390                     تالار سنگلج
  36. کنسرت وصل یار                              ابراهیم اثباتی                           1390                     تالار وحدت
  37. شمس پرنده                                    پری صابری                             1390                     تالار وحدت
  38. انبوهی از هیچکس                           مصطفی عبداللهی                     1390                     تالار برج آزادی
  39. کنسرت وصل یار                              ابراهیم اثباتی                           1391                     تالار وحدت
  40. کمدی باغ شازده                              محمد بی ریا                            1392                     تماشاخانه سنگلج
  41. وداع                                               حمید اصغری تتماج                  1392                     (آماده سازی برای بخش ویژه مقاومت)

تئاتر (کارگردان)

  1. خوان هفتم                                     سیروس اسنقی                        1373                     اکثر پادگان های سپاه تهران
  2. سرود شب فرود                                سیروس اسنقی                        1378                     فرهنگسرای انقلاب
  3. لای لای نخل و زیتون                      سیروس اسنقی                        1385                     شهرستان نیرو (با بازی: پردیس افکاری- حمیدرضا هدایتی راد)
  4. بچه آهوها گریه میکنند                     سیروس اسنقی                        1388                     خرمشهر (با بازی: کاظم بلوچی- فریبا خادمی)

تله تئاتر

  1. خانه شماره پنج                              محمد عمرانی                          1377                     شبکه 5
  2. مرگ                                            (وودی آلن) صادق هاتفی            1377                     شبکه 2
  3. حدیث یاران                                  کریم سر بخش                         1380                     شبکه 4
  4. عید ولایت                                    حسین فرخی                           1382                     شبکه 2
  5. ابراهیم و آتش                               حسین فرخی                           1382                     شبکه 2
  6. زیبایی در نگاه                               سید محسن شهابی                   1384                     شبکه 4
  7. عبور از تاریخ                                 کاظم بلوچی                            1387                     شبکه 2

 نمایشنامه خوانی

  1. موش و گربه                     عبدالرضا فرید زاده                                  1385                     خانه نمایش- اداره تئاتر
  2. مجلس ضربت زدن            محمد خراط زاده (بهرام بیضایی)                1386                     خانه نمایش- اداره تئاتر
  3. سهراب، تهمینه و خنجر     بابک والی                                               1387                     خانه تئاتر
  4. ایران                               ملیکا رضی (حسن باستانی)                       1388                     فرهنگسرای نیاوران
  5. عزازیل                            مهرداد فرنیان                                         1391                     خانه تئاتر
  6. خمیازه                            کتایون فیض مرندی                                1391                     خانه هنرمندان

نماهنگ (کلیپ)

  1. تو ای پری کجایی             رضا بهشتی (مسعود آب پرور)                     1378                     شبکه جام جم
  2. هجران                            حسین مداحی (مسعود فرخنده)                 1380                     بخش نشده (باصدای محمد اصفهانی)
  3. قلب ستاره                       بابک نوری (مهدی افشار)                          1382                     همه شبکه ها (باصدای مهدی افشار)
  4. قوامینَ ا...                        سید محسن شهابی (امیر هوشنگ دارایی)    1383                     پخش نشده
  5. روایت انسان                     احمدرضا داوری                                      1384                     همه شبکه ها
  6. بانگ رستگاری                  کسری کریمی (سبط احمدی)                   1385                     همه شبکه ها
  7. حیرت                             کسری کریمی (سبط احمدی)                   1385                     همه شبکه ها
  8. سجاده عشق                     بابک ثقفی (سید محمد حسینی) 1389                     همه شبکه ها (باصدای علیرضا عصار)

فیلمهای کوتاه

  1. پنجره                             محمد خراط زاده                                     1380
  2. آبگینه                             داریوش یاری                                          1382
  3. کاروان                             مریم احدی                                            1388
  4. یک بار دیگر                     مجید شتی                                             1388
  5. جعبه ای پر از مهر             رومینا محقق                                          1388

فیلمهای سینمایی

  1. بشارت منجی                    نادر طالب زاده                                        1384
  2. قرنطینه                           منوچهر هادی                                         1386

 مجموعه سریالهای تلویزیونی

  1. صدف و مروارید                سید محسن شهابی                                  1377                     شبکه 2
  2. حجر بن عدی                   تاجبخش فنائیان (امیرحسین شریفی)         1380                     شبکه 1
  3. بشارت منجی                    نادر طالب زاده                                        1381                     شبکه 1
  4. خانه ای در تاریکی             سعید سلطانی (اسماعیل عفیفه)                 1382                     شبکه 3
  5. دایره ی تردید                  اسماعیل فلاح پور (سعید حاجی میری)       1383                     شبکه 1
  6. چراغی در شب                  جواد ارشاد                                             1384                     شبکه 3
  7. یوسف پیامبر(ع)                فرج ا... سلحشور                                      1384                     شبکه 1  (مشاورکارگردان: جمال شورجه)
  8. رو به آسمان                     بیژن میرباقری (سعید شاپوری)                  1385                     شبکه 3
  9. عبور از تاریخ                    کاظم بلوچی (علیرضا جلالی)                     1385                     شبکه 2
  10. عملیات 125                    بهروز افخمی                                           1387                     شبکه 5
  11. مدرسه ی ما                     داریوش یاری (بهروز مفید)                       1387                     شبکه 2
  12. بچه های مسجد                مرضیه منصوری(احسان صاحب جمعیان)     1387                     شبکه قرآن
  13. ریسمانهای آسمانی            رضا ایرانمنش (مهدی علمی نیا)                 1380                     پخش نشده  (مجری، بازیگر)
  14. سیگنال وارونه                  کرامت پور شهسواری                               1392                     شبکه 1
  15. معمای شاه                       محمدرضا ورزی                                      1392                     شبکه 1 (درحال ضبط)

تله فیلم

  1. انتظار                              قربان محمد پور (فرج ا... سلحشور)             1385                     پخش نشده
  2. از من بنویس                    سید حسن ساجدی (داریوش یاری)            1385                     همه شبکه ها
  3. فرصتهای فردا                  منوچهر هادی (سازمان تعاون)                   1385                     پخش نشده
  4. صد سال بیداری               مسعود آقابابایی (امیر عباس کنی)               1385                     شبکه 1
  5. ضامن                              منوچهر هادی (بهروز مفیدی)                    1387                     شبکه 3
  6. محبوبه                            وحید نیکخواه آزاد (منوچهر هادی)            1387                     شبکه 1
  7. دلنگرانی                          حسن لفافیان (مهدی علمی نیا)                  1388                     شبکه 2
  8. نیمه تاریکی                     بابک محمدی (مهدی علمی نیا)                 1388                     شبکه 2
  9. قرار ما این نبود                 منوچهر هادی (محمد رضا شفیعی)             1389                     شبکه 3
  10. ما همه اخراجیم                مهدی علمی نیا (شبکه استانی اراک)           1389                     شبکه استانی اراک
  11. دشمن درون                     افشین صادقی (ناجا)                                 1389                     پخش داخلی ناجا
  12. وعده ی دیدار                   سعید جلالی (سازمان حج و زیارت)             1389                     شبکه 3
  13. مرد و جاده                       کامران قدکچیان (علی ژکان)                     1390                     شبکه 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید